Aby podnikateľ prežil musí v súčasnej dobe myslieť aj globálne. Aj ten najmenší obchod by mal svoje služby orientovať na medzinárodné prostredie a predávať alebo kupovať výrobky vyrobené aj v zahraničí.
Dnes to ide prostredníctvom internetu a komunikačných technológií oveľa jednoduchšie. Moderná offshore firma je tiež veľmi dobrým príkladom, pomocou ktorého si viete uľahčiť jednotlivé kroky. Nemusíte sa obávať ani daňového zaťaženia a ostatných faktorov, tie idú s vedením spoločnosti ruka v ruke a zaťažujú vašu činnosť.
Výhody globálneho priestoru
Malé podniky vedia veľmi jednoducho konkurovať aj v globálnom meradle, pretože môžu predávať lokálne výrobky prostredníctvom internetu. Navyše majitelia malých podnikov môžu nakupovať výrobky na ďalší predaj od zámorských trhov, čím získajú cenovú výhodu.
Malé podniky tiež profitujú z priaznivých výmenných kurzov pri nákupe v krajinách, kde má dolár vyššiu hodnotu ako miestna mena. Výhodné založenie spoločnosti v takýchto podmienkach môže byť tou najobľúbenejšou jurisdikciou v Európe pre medzinárodné obchodovanie s pridanou hodnotou výhod členských krajín EU.
Rýchlosť adaptability
Novým merítkom pre zistenie veľkosti obchodného potenciálu už nie je rozmer, pretože malé firmy môžu získať jednoduchší prístup na tieto trhy rovnako, ako tie väčšie. Na čom záleží, je rýchlosť. Ako vie spoločnosť pružne reagovať na konkrétnu situáciu, tak dobre sa uplatní. Menšie spoločnosti nemajú tak obrovskú byrokraciu, preto sa vedia miestnym a celosvetovým trendom ľahšie prispôsobiť.
Okrem toho je v tomto prípade dôležitá aj rýchla medzinárodná preprava. Ak si konkrétny podnikateľ zaistí všetky služby už vopred, určite nebude potom ľutovať. Globálne trhy neprinášajú len výhody. Niektorí podnikatelia musia čeliť aj lacným napodobeninám výrobkov a to aj vtedy, ak je autorské právo a patentová ochrana na mieste.
|